O RUEP

Celem Repozytorium Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (RUEP) jest upowszechnianie dorobku naukowego pracowników i doktorantów UEP oraz promowanie projektów i badań naukowych prowadzonych na UEP.

Repozytorium gromadzi, rozpowszechnia i przechowuje dokumenty cyfrowe pracowników i doktorantów UEP lub wydanych na UEP. Obecnie w RUEP zdeponowano publikacje, które są efektem projektów:

Zasób repozytorium:

  • wybrane publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (wcześniej Akademii Ekonomicznej) wydane w latach 1988-2016,
  • wybrane publikacje będące lekturami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dostosowane do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami.

Materiały dzielą się na poniższe kolekcje:

  • Bibliografia Gospodarki Wielkopolski (1919-1939) – publikacje o gospodarce regionalnej Wielkopolski, będące materiałami źródłowymi zawartymi w „Bibliografii gospodarki Wielkopolski 1919-1939” Hanny Maciejewskiej, więcej informacji o kolekcji: https://ue.poznan.pl/uniwersytet/digitalizacja-i-udostepnianie-online-bibliografii-gospodarki-wielkopolski-1919-1939-hanny-maciejewskiej/
  • Lektury dla osób z niepełnosprawnościami – wybrane publikacje będące lekturami na UEP, które są dostosowane do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Zasób kolekcji udostępniany jest przez Biuro Obsługi Studenta-Zespół do spraw Osób z Niepełnosprawnościami wyłącznie upoważnionym osobom.
  • Materiały dydaktyczne – publikacje wydane w ramach seriach „Pomocnicze Materiały Dydaktyczne (PMD)” oraz „Materiały Dydaktyczne (MD)” wydane przez Wydawnictwo UEP,
  • Doktoraty – prace doktorskie obronione na UEP,
  • Publikacje – artykuły, monografie wydane przez Wydawnictwo UEP oraz inne materiały m.in.: normy, monografie, czasopisma zakupione przez Bibliotekę UEP.

Opisy bibliograficzne publikacji zdeponowanych w RUEP są ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych. Dostęp do pełnych tekstów publikacji zarchiwizowanych w RUEP jest otwarty, wybrane publikacje są dostępne wyłącznie w sieci UEP. Dopuszcza się możliwość udostępniania części zasobu wyłącznie uprawnionym osobom, na innych prawach/licencjach.

Repozytorium UEP działa na oprogramowaniu DSpace, w ramach amerykańskiego konsorcjum LYRASIS.
Przygotowanie, wdrożenie i obsługa serwisowa: PCG Academia.

Jednostka odpowiedzialna za wprowadzanie danych: Oddział Informacji Naukowej Biblioteki Głównej UEP.